Impact violent: O femeie și o fetiță au ajuns la spital
Marți, 12 Mai 2026Giurgiu
Sursa Foto: Facebook ISU Giurgiu
Sursa Foto: Facebook ISU Giurgiu
Conduceți prudent❗️Două persoane au avut nevoie de îngrijiri medicale în urma unui accident rutier ce s-a produs, luni seară, 4 mai a.c., pe DN 6, între localitațile Mihăilești și Gorneni.
În eveniment a fost implicat un singur autoturism, găsit în afara părții carosabile, unde a lovit un stâlp de electricitate.
La fața locului s-au deplasat pompierii din cadrul Secției Mihăilești, cu o autospecială de stingere, o ambulanță SMURD, una SAJ, poliția și un echipaj de la societatea de furnizare a energiei electrice.
Conducătoarea auto și o fetiță au fost preluate de echipajele medicale și transportate la spitale din capitală. Pompierii au asigurat măsurile de prevenire a incendiilor, iar cazul a rămas în atenția poliției pentru cercetări.
Galerie imagini



