Un bărbat și o femeie, răniți după ce un TIR a acroșat autoturismul în care se aflau
Pompierii militari au intervenit la un accident rutier produs luni, 13 noiembrie a.c., în jurul orei 11:41 în localitatea Zădăriciu, comuna Vânătorii Mici.
Un TIR a acroșat un autoturism staționat în care se aflau două persoane, acesta la rândul său a acroșat alte trei autoturisme staționate. În urma coliziunii au rezultat două victime încarcerate. La locul solicitării s-au deplasat două autospeciale de stingere cu apă și spumă, cu modul de descarcerare de la Garda de Intervenție Roata de Jos, respectiv Detașamentul de pompieri Bolintin Deal, un SMURD și două ambulanțe SAJ. Victimele (un bărbat și o femeie) au fost extrase și predate echipajelor SAJ prezente la fața locului.
Bărbatul în vârstă de 48 de ani a fost transportat la spitalul Municipal, iar cealaltă victimă, o femeie în vârsta de 47 de ani a fost și ea transportată la spitalul Floreasca.
Galerie imagini